Dowiedz się, jak technologie Forda wspierają kierowcę w trakcie jazdy

Niezwykłe technologie, które ułatwiają prowadzenie

Inteligentny ogranicznik prędkości

1205111280480
Unikaj przekraczania dozwolonej prędkości
Inteligentny ogranicznik prędkości, wykorzystując funkcję Traffic Sign Recogniction, rozpoznaje znaki drogowe z ograniczeniami prędkości i samodzielnie dostosowuje do nich prędkość pojazdu.

Active Park Assist

1205111277512
Bezstresowe parkowanie i wyjeżdżanie z miejsca parkingowego
Zaawansowana technologia Active Park Assist z układem Perpendicular Parking wykrywa odpowiednie miejsce postojowe i pozwala kierowcom zaparkować pojazd równolegle lub prostopadle pomiędzy innymi pojazdami bez konieczności dotykania kierownicy.
Uzupełnieniem tej zaawansowanej technologii jest system Park-Out Assist, który pomaga kierowcom podczas wyjazdu z równoległego miejsca parkingowego, a także system Side Parking Aid, który przedstawia na ekranie wizualizację przeszkód znajdujących się po obu stronach auta, jak również z przodu i z tyłu, emitując jednocześnie ostrzeżenia dźwiękowe.

Pomoc w hamowaniu (Active Braking) z funkcją wykrywania pieszych (Pedestrian Detection)

1205111277383
System wykorzystuje czujniki do monitorowania drogi przed pojazdem w celu wykrycia innych samochodów oraz pieszych. Jeśli wykryje ryzyko kolizji, ostrzega o tym wyświetlając komunikat na zestawie wskaźników. W przypadku braku reakcji ze strony kierowcy układ automatycznie uruchomi hamulce. Zadaniem systemu jest zapobieganie wypadkom oraz zmniejszanie ich ewentualnych skutków. System uruchamia się przy prędkości powyżej 50 km/h.

Kamera parkowania z przodu z szerokim kątem widzenia

1205111288267
Miej oko na wszystko.
Niewielka kamera umieszczona z przodu pojazdu zapewnia widok obejmujący przód pojazdu oraz boki z lewej i prawej strony pozwalając dostrzec inne pojazdy, rowerzystów lub pieszych . Obraz wyświetlany jest na wielofunkcyjnym ekranie. Jest to funkcja szczególnie przydatna na skrzyżowaniach oraz podczas wyjeżdżania przodem z miejsc parkingowych o ograniczonej widoczności.

System Cross Traffic Alert

1205111279587
Wykrywanie pojazdów, których kierowca może niezauważyć
Podczas wyjazdu tyłem z prostopadłego miejsca postojowego przy ograniczonej widoczności, układ monitoruje prestrzeń po lewej i prawej stronie. W razie wykrycia pojazdu lub innego zagrożenia emitowane są ostrzeżenia wizualne i dźwiękowe.