Z myślą o Tobie podczas każdej podróży

Odkryj technologie Forda, dzięki którym poczujesz się bezpiecznie.

Nadmuchiwane tylne pasy bezpieczeństwa

1205111277084

Nadmuchiwane pasy bezpieczeństwa dwóch tylnych, skrajnych foteli to innowacyjne rozwiązanie umożliwiające ograniczenie ryzyka obrażeń, dzięki zmniejszeniu nacisku na klatkę piersiową oraz lepszej kontroli ruchu szyi i głowy. W razie kolizji powiększają one swoją objętość, aby rozproszyć siłę uderzenia pięć razy lepiej niż w przypadku konwencjonalnych pasów.

Ford SYNC z funkcją wzywania pomocy

1205111283040

W przypadku ewentualnej kolizji, w wyniku której aktywowane zostaną poduszki powietrzne lub odcięta zostanie pompa paliwa, funkcja wzywania pomocy (Emergency Assist) może okazać się niezwykle przydatna i pomocna.

Oświetlenie drogi za sprawą zaawansowanej technologii

1205111290071

Inteligentny system oświetlenia (Auto High Beam) służy bezcenną pomocą podczas jazdy w nocy. Po wykryciu pojazdów nadjeżdżających z naprzeciwka lub jadących z przodu, system automatycznie zmienia światła drogowe na mijania, aby nikogo nie oślepić. Następnie, gdy droga znów jest pusta, system powraca do świateł długich, zapewniając maksymalną widoczność. Inteligentny system oświetlenia dostępny jest jako opcja z systemem utrzymywania pojazdu na pasie ruchu.

Reflektory adaptacjne Ford Dynamic LED to nie tylko wzór nowoczesnego designu. To również inteligentny system, który dba o bezpieczeństwo podróży. Diody LED tworzą precyzyjny i jasny strumień światła doskonale oświetlający drogę przed samochodem i podążający za jego torem jazdy. Układ reflektorów adaptacyjnych wykrywa zmiany w warunkach drogowych i dostosowuje wiązkę światła zapewniając optymalne oświetlenie drogi. Z kolei system dynamicznego doświetlania zakrętów pomaga szybciej dostrzec słabo widoczne obiekty podczas pokonywanie łuku na drodze. Funkcja Glare Free High Beam samoczynnie zmienia światła drogowe na mijania i odwrotnie w zależności od natężenia ruchu na drodze. Pozwala to uniknąć przypadkowego oślepienia innych kierowców i zapewnia doskonałą widoczność w zmieniających się warunkach.