FORD TRANSIT COURIER

Już od 30 450 PLN netto w promocyjnej ofercie. Sprawdź szczegóły u Dealera Forda.

Wydajny, niezawodny i niezwykle ekonomiczny – jak każdy Transit. Wygodny, dostarczający radość z jazdy oraz po brzegi wypełniony praktycznymi rozwiązaniami – jak każdy Ford. Poznaj nowy model – Transit Courier.

Kompaktowe wymiary vana i najmniejszy promień skrętu w swojej klasie idealnie sprawdzają się w zatłoczonym mieście. Jednak mimo jego niewielkich gabarytów, we wnętrzu znajdziesz przestrzeń ładunkową o objętości 2,3 m3 – to aż o 10% więcej niż w innych pojazdach w tej klasie. W opcji ze składaną przegrodą i rozkładanym siedzeniem pasażera można przewozić przedmioty o imponującej długości nawet do 2,59 m.

WRAŻENIA Z JAZDY

1205060949153

Komfort podczas długich tras

Tempomat pozwala ustawić i utrzymywać stałą prędkość jazdy , a jej regulowany ogranicznik minimalizuje ryzyko przekroczenia dozwolonej szybkości. Poza praktycznymi korzyściami, technologia ta zapewnia większy komfort podczas długich podróży. (Wyposażenie opcjonalne).

WYDAJNOŚĆ I EFEKTYWNOŚ

1205060943739

Maksymalne osiągi silnika benzynowego

Nowy 3-cylindrowy silnik EcoBoost o pojemności 1l ma moc 100 KM i moment obrotowy 170 Nm. Towarzyszy mu sześciostopniowa ręczna skrzynia biegów. Połączony z technologiami zmniejszającymi zużycie paliwa – takimi jak Auto-Start-Stop – ten wiodący w swojej klasie silnik zapewnia tyle mocy, ile można oczekiwać po jego konwencjonalnym odpowiedniku o pojemności 1,6 l, jednak przy zużyciu paliwa niższym o 24% oraz emisji CO2 zredukowanej o 25% i wynoszącej jedynie 119 g/km.

Ekonomiczny silnik wysokoprężny

W silnikach 1,5 Duratorq TDCi o mocy 75 i 95 KM dostępna jest opcjonalna funkcja Auto-Start-Stop, system zarządzania akumulatorem (Battery Management System) oraz system inteligentnego ładowania regeneracyjnego (Smart Regenerative Charging.

KOMFORT I WYGODA

1205060947359

Uchwyt na urządzenia przenośne

Stacja dokująca MyFord Dock posiada wejście USB i służy jako uchwyt do nawigacji satelitarnej, smartfona czy odtwarzacza MP3, zapewniając urządzeniom ładowanie baterii (Standard dla Wersji Trend, opcja dla Ambiente).

Quickclear – koniec skrobania przedniej szyby

Teraz szybko wyruszysz w drogę nawet w mroźny poranek. Wystarczy nacisnąć przycisk, a niewidoczne elementy grzewcze przedniej szyby szybko usuną lód, śnieg, parę i odmrożą wycieraczki. System działa w kilka sekund! (Wyposażenie opcjonalne).

BEZPIECZEŃSTWO I OCHRONA

1205060946722

Pewne prowadzenie pomimo trudnych warunków drogowych

Elektroniczny system stabilizacji toru jazdy (ESC) to połączenie wielu technologii dające lepsze panowanie nad pojazdem i zwiększające bezpieczeństwo. Specjalne czujniki nieustannie monitorują szybkość każdego koła, stopień odchylenia kierunkowego pojazdu oraz kąt skrętu. Dlatego gdy trzeba wykonać ostry skręt, choćby po to, żeby uniknąć przeszkody, ESC precyzyjnie zrównoważy moc hamowania między poszczególnymi kołami. W razie konieczności może również zmniejszyć moc silnika. System ten pomaga zachować maksymalną kontrolę nad samochodem i może skrócić drogę hamowania w sytuacjach awaryjnych. ESC i kontrola trakcji pomagają także zapobiec ślizganiu się kół na mokrej lub oblodzonej nawierzchni.

UŻYTECZNOŚĆ

1205137168174
Przestrzeń na długie przedmioty dzięki składanej przegrodzie z kratki

Składana przegroda z kratki umożliwia nie tylko transport przedmiotów o długości do 2,59 m, ale również chroni przed nimi kierowcę. Funkcja jest dostępna w nadwoziu Van w opcji ze składanym siedzeniem pasażera.

Transit Courier oferowany jest z trzema różnymi przegrodami przestrzeni ładunkowej:
• pełna z tworzywa (dostępna tylko w wersji Ambiente jako standard)
• składana z kratki (standard w Trend i opcja w Ambiente)
• pełna stalowa (opcja w Ambiente i Trend)