FORD TOURNEO CUSTOM

Ford Tourneo Custom ma nie tylko to co najlepsze w samochodach osobowych Forda – stylowe nadwozie, wygodne wnętrze i nowoczesną technologie. Ma coś więcej. Mnóstwo komfortowej przestrzeni nawet dla 9 osób! Luksusowe wnętrze posiada elastyczny system tylnych siedzeń, oferujący ponad 30 różnych ustawień, co pozwala łatwo dostosować ich układ do własnych potrzeb. Ford Tourneo Custom to połączenie ekonomicznego i wydajnego pojazdu do przewozu osób i luksusowego samochodu dla całej rodziny. Dowiedz się więcej o tym modelu: wrażeniach z jazdy, osiągach i wydajności, użyteczności, kosztach oraz bezpieczeństwie i wzornictwie.

WRAŻENIA Z JAZDY

1205116798659

Ochrona pieszych

Opracowany przez Forda system Pre-Collision Assist z technologią wykrywania pieszych Pedestrian Detection wykrywa osoby znajdujące się na drodze przed autem oraz pieszych, którzy przekraczają tor ruchu pojazdu, a następnie automatycznie aktywuje układ hamulcowy, jeśli kierowca nie podejmie odpowiednich działań zmierzających do uniknięcia kolizji. System uruchamia się przy prędkości powyżej 40 km/h i działa do prędkości 80 km/h , a jego zadaniem jest ograniczenie liczby wypadków z udziałem pieszych.

Automatyczna skrzynia biegów SelectShift

Silniki o mocy zarówno 130 KM, jak i 170 KM są dostępne z nową, sześciobiegową przekładnią automatyczną SelectShift (dostępna od grudnia 2016). Dostarcza kierowcy wiele przyjemności i pozwala na płynną jazdę szczególnie podczas dużego natężenia ruchu. Skrzynia umożliwia również manualną zmianę biegów za pomocą przycisków.

WYDAJNOŚĆ I EFEKTYWNOŚ

1205116802817

Nowa generacja silników TDCi

Całkowicie nowe, 2-litrowe silniki Ford EcoBlue zaprojektowano z uwzględnieniem surowych standardów Euro 6. Stanowią one znakomite połączenie doskonałych osiągów i mocy z niskim poziomem zużyciem paliwa i emisji CO2: zaledwie 6,1 l/100 km oraz 157 g/km CO2. Silnik 2.0 TDCI Ford EcoBlue dostępny jest w trzech wariantach mocy:

Ford EcoBlue 2.0 TDCi 130 KM / 385 NM M6
Ford EcoBlue 2.0 TDCi 170 KM / 405 NM M6

Ford EcoBlue 2.0 TDCi 130 KM / 385 NM A6
Ford EcoBlue 2.0 TDCi 170 KM / 405 NM A6

Wydłużone okresy między przeglądowe

Podzespoły Forda Tourneo Custom zostały wykonane z materiałów o podwyższonej żywotności. Pozwoliło to na wydłużenie okresów miedzy przeglądami do 60 000 km lub 2 lat. W ten sposób zredukowano koszty eksploatacji pojazdu i czas, który czas poświęcony na prace serwisowe.

M6 - przekładnia manualna, 6-biegowa | A6 – przekładnia automatyczna, 6-biegowa

KOMFORT I WYGODA

1205116802703

Zintegrowany bagażnik dachowy - większa wygoda i oszczędność, mniejszy hałas

Wyjątkowy i innowacyjny bagażnik dachowy. Gdy nie jest potrzebny, wystarczy złożyć go na płasko. Zaoszczędza to właścicielowi zachodu związanego z zakładaniem i zdejmowaniem, jak to bywa w przypadku tradycyjnych bagażników. A ponieważ po złożeniu nie zwiększa oporu powietrza, ogranicza zużycie paliwa i hałas. Na bagażniku dachowym można przewozić ładunek o masie do 130 kg. (opcja)

Łatwy dostęp z każdej strony

Standardowy model Tourneo Custom wyposażono w dwoje przesuwnych drzwi. Umieszczone pod nimi listwy progowe ułatwiają wejście do wnętrza. Klapa tylna zapewnia dostęp do bagażnika.

System Quickclear oznacza koniec skrobania przedniej szyby

Wystarczy nacisnąć przycisk, a niewidoczne elementy grzewcze szybko usuną lód i śnieg (dostępne jest jako opcja)

BEZPIECZEŃSTWO I OCHRONA

1205116794429

Dodatkowa kontrola podczas ruszania pod górę

System ułatwiający ruszanie na wzniesieniach (HLA) zapobiega cofnięciu się pojazdu. Nacisk na układ hamulcowy jest utrzymywany przez dodatkowe 2,5 sekundy, co zapewnia kierowcy czas i kontrolę podczas przekładania stopy z pedału hamulca na pedał gazu. System ten jest również przydatny przy zatrzymywania się i ruszania na śliskiej nawierzchni.

Zapobieganie kołysaniu się przyczepy

System stabilizacji toru jazdy przyczepy (TSA) wykrywa wychylenie przyczepy i zmniejsza prędkość pojazdu, poprzez ograniczenie momentu obrotowego silnika i stopniowe zwiększanie nacisku hamulców na wszystkie koła. Przywraca to stabilność i pozwala na zwiększenie kontroli nad holowaną przyczepą.

UŻYTECZNOŚĆ

1205116797649

Innowacyjny system tylnych siedzeń, które można dopasować do własnych potrzeb

Elastyczny system tylnych siedzeń pozwala na uzyskanie ponad 30 różnych ustawień foteli. Nieużywane siedzenia zawsze można złożyć i przesunąć do przodu, tworząc w ten sposób dodatkową przestrzeń bagażową. A kiedy któryś z pasażerów potrzebować będzie stolika, wystarczy złożyć na płasko oparcie jednego z foteli. Aby uzyskać maksymalną przestrzeń bagażową można szybko wyjąć wszystkie siedzenia. Zobacz, jak działa system elastycznych tylnych siedzeń.

Siedzenia dla pasażerów zapewniają wyjątkową wygodę –odchylane oparcia, podłokietniki czy skórzana tapicerka. Z kolei z myślą o najmłodszych przygotowane są mocowania ISOfix, które pozwalają bezpiecznie przypiąć ich foteliki.

CENNIK