FORD TOURNEO CONNECT

Oczekujesz niezawodności, niskich kosztów eksploatacji, komfortu klasy premium i najnowocześniejszych rozwiązań dostępnych na rynku motoryzacyjnym? Poznaj nowego Forda Tourneo Connect - wszechstronny samochód dostępny w dwóch wersjach nadwozia, w którym znajdziesz wszystko to, czego potrzebujesz. Ten samochód to również szereg inteligentnych technologii ułatwiających życie kierowcy i dbających o bezpieczeństwo, funkcjonalne wnętrze oferujące dużą przestrzeń a także ekonomika eksploatacji. Ford Tourneo Connect jest pierwszym samochodem w swoim segmencie, który otrzymał maksymalną, 5-gwiazdkową, ocenę bezpieczeństwa od organizacji Euro NCAP.

WRAŻENIA Z JAZDY

1205053591841

Zaawansowane silniki wysokoprężne:

1.5 TDCI 100 KM z 5-biegową przekładnią manualną
1.5 TDCI 120 KM z 6-biegową przekładnia manualną

1.5 TDCI 100 KM z 6-biegową, dwusprzęgłową przekładnią automatyczną PowerShift
1.5 TDCI 120 KM z 6-biegową, dwusprzęgłową przekładnią automatyczną PowerShift

WYDAJNOŚĆ I EFEKTYWNOŚ

1205053591841

Ekonomiczne silniki wysokoprężne o dużej mocy

Oferujemy również trzy wersje jednostki wysokoprężnej 1,5 l Duratorq TDCi z różnymi skrzyniami biegów: 100KM, 250 Nm z pięciostopniową ręczną skrzynia biegów, 120KM, 270 Nm z sześciostopniową ręczną skrzynia biegów lub 120KM, 300 Nm z sześciostopniową automatyczną skrzynią „Powershift“. Obydwie wersje 120KM zawierają standardowo system Auto Start Stop, system zarządzania akumulatorem oraz system inteligentnego ładowania regeneracyjnego. Zużycie paliwa oraz emisja CO2 w modelu 100KM zaczynają się już od poziomu 4,3 l/100km oraz 111g/km.

Maksymalne osiągi silnika benzynowego

Nowy 3-cylindrowy silnik EcoBoost o pojemności 1 l ma moc 100 KM i moment obrotowy 170 Nm. Towarzyszy mu sześciostopniowa ręczna skrzynia biegów. Połączony z technologiami zmniejszającymi zużycie paliwa, takimi jak Auto-Start-Stop, ten wiodący w swojej klasie silnik zapewnia tyle mocy, ile można oczekiwać po jego konwencjonalnym odpowiedniku o pojemności 1,0 l, jednak przy zużyciu paliwa niższym o 24% oraz emisji CO2 zredukowanej o 25% i wynoszącej jedynie 129 g/km przy średnim spalaniu na poziomie 5,6 l/100 km.

KOMFORT I WYGODA

1205053602327

Bezstresowe parkowanie

Czujniki parkowania pomagają oszacować odległość między samochodem a dowolną przeszkodą (z przodu lub z tyłu). Po wykryciu obiektu aktywuje się ostrzeżenie dźwiękowe, które nasila się wraz ze zbliżaniem się do przeszkody. Rozwiązanie to pomoże każdemu kierowcy w szybkim i pewnym parkowaniu.

Łatwiejsze cofanie dzięki wbudowanej kamerze

Słupki, kosze na śmieci czy murki nie są już problemem – na wyświetlaczu umieszczonym w centralnej części deski rozdzielczej lub lusterku wstecznym kamera cofania pokaże wszystko to, co znajduje się z tyłu samochodu. System wyświetla także wirtualne linie, które pomagają parkować nawet w bardzo ciasnych miejscach.

BEZPIECZEŃSTWO I OCHRONA

1205053599856

System ESC – pełna kontrola bez względu na warunki

Elektroniczny system stabilizacji toru jazdy (ESC) bezustannie monitoruje parametry samochodu. Wykrywa wszelkie odchylenia od wybranego toru jazdy (np. poślizg) i automatycznie koryguje pozycję na drodze. System ten pomaga zachować maksymalną kontrolę nad samochodem i może skrócić drogę hamowania w sytuacjach awaryjnych.

UŻYTECZNOŚĆ

1205053584920

Dodatkowa kontrola podczas ruszania pod górę

Układ ułatwiający ruszanie na wzniesieniach (HLA) zapobiega cofnięciu się samochodu. System utrzymuje działanie układu hamulcowego przez dodatkowe 2,5 sekundy. Dzięki temu zyskujesz czas i kontrolę w chwili przekładania stopy z pedału hamulca na pedał gazu. Rozwiązanie to sprawdza się również w momencie zatrzymywania i ruszania na śliskiej nawierzchni.

System zapobiegania kolizjom przy małych prędkościach

Kolizje w korkach ulicznych to codzienność. Właśnie dlatego opracowaliśmy technologię Active City Stop. Jeśli system wykryje, że samochód znajdujący się bezpośrednio przed Tobą nagle się zatrzymał, automatycznie włączy hamulce (przy prędkości do 30 km/h). Pozwala to uniknąć kolizji lub zminimalizować jej skutki. Innowacyjność tej technologii została nagrodzona przez Euro NCAP w dziedzinie bezpieczeństwa.

CENNIK