WRAŻENIA Z JAZDY

1205101350816

Funkcja wczesnego ostrzegania przed kolizją

System ostrzega kierowcę przed potencjalną kolizją z pojazdem znajdującym się z przodu i tym samym pomaga jej uniknąć*. Przednie czujniki wykrywają zagrożenie, a następnie za pomocą sygnałów dźwiękowych oraz graficznych ostrzegają przed niebezpieczeństwem. W przypadku braku reakcji kierowcy nowy Ford Ranger zwiększy czułość układu hamulcowego tak, aby nawet delikatne naciśnięcie pedału hamulca pomogło w szybkim zatrzymaniu samochodu.

WYDAJNOŚĆ I EFEKTYWNOŚ

1205101346439

Mocniejsze, bardziej ekonomiczne silniki wysokoprężne

Jednostka wysokoprężna o pojemności 2,2 l TDCi Duratorq charakteryzuje się świetnymi osiągami i niezawodnością. Ale to, co wyróżnia ten silnik, to nowe rozwiązania, dzięki którym przy niższym zużyciu paliwa dostarcza więcej mocy niż jego konkurenci.

Silnik dostępny w dwóch wariantach mocy: 130 KM z 6-stopniową ręczną skrzynią biegów lub 160 KM z 6-stopniową ręczną przekładnią lub 6-stopniową skrzynią automatyczną.

Potrzebujesz jeszcze więcej mocy? Wybierz 200-konnego diesla o pojemności 3,2 l TDCi Duratorq z momentem obrotowym wynoszącym 470 Nm.

Skrzynia biegów ręczna lub automatyczna

Ford Ranger dostępny jest z dwoma rodzajami przekładni: 6-biegowa ręczna skrzynia gwarantująca precyzyjną zmianę przełożeń oraz płynnie działająca 6-biegowa przekładnia automatyczna ze starannie dobranym momentem zmiany przełożenia.

KOMFORT I WYGODA

1205101344053

Ford SYNC 3 ze sterowaniem głosowym i ekranem dotykowym

Ford SYNC 3 to nasza jak dotąd najbardziej zaawansowana wersja systemu SYNC. Jest szybsza i prostsza w obsłudze, wyposażona w udoskonalony system poleceń głosowych oraz jeszcze więcej funkcji. Większe przyciski nowego interfejsu ułatwiają obsługę, a 8-calowy ekran dotykowy posiada obecnie znaną ze smartfonów i tabletów funkcję przesuwania i zsuwania palcami. Efekt? Jeszcze bardziej intuicyjna nawigacja. SYNC 3 obejmuje ponadto funkcje AppLink, CarPlay firmy Apple oraz Android Auto, umożliwiające wyświetlanie informacji z Twojego smartfona na ekranie dotykowym.

Silnik dostępny w dwóch wariantach mocy: 130 KM z 6-stopniową ręczną skrzynią biegów lub 160 KM z 6-stopniową ręczną przekładnią lub 6-stopniową skrzynią automatyczną.

Łatwiejsze cofanie dzięki kamerze cofania

Słupki, kosze na śmieci czy murki nie są już problemem – na 8” wyświetlaczu* umieszczonym w centralnej części deski rozdzielczej kamera cofania pokaże wszystko to, co znajduje się z tyłu samochodu. System wyświetla także wirtualne linie, które pomagają parkować nawet w bardzo ciasnych miejscach.

*W samochodach wyposażonych w system Ford SYNC 3.

BEZPIECZEŃSTWO I OCHRONA

1205101347952

Dodatkowa kontrola podczas zjazdu ze wzniesień

Zadaniem układu kontroli zjazdu ze wzniesień (HDC) jest regulowanie prędkości zjazdu podczas jazdy terenowej bez potrzeby korzystania z hamulca bądź pedału gazu. Co więcej system działa zarówno podczas jazdy do przodu, jak i cofania.

Silnik dostępny w dwóch wariantach mocy: 130 KM z 6-stopniową ręczną skrzynią biegów lub 160 KM z 6-stopniową ręczną przekładnią lub 6-stopniową skrzynią automatyczną.

System ESC – pełna kontrola w każdych warunkach

Elektroniczny system stabilizacji toru jazdy (ESC) nieprzerwanie monitoruje ruch pojazdu. Wyczuwa wszelkie odchylenia od wybranego toru jazdy (np. wpadanie w poślizg) i dokonuje automatycznej korekty pozycji samochodu na drodze. System ten pomaga w utrzymaniu kontroli nad samochodem i skróceniu drogi hamowania w sytuacjach awaryjnych.

UŻYTECZNOŚĆ

1205101352949

Imponująca zdolność holownicza

Przy całkowitej ładowności do 1403 kg* oraz możliwości holowania przyczepy do 3500 kg** możesz podjąć się najbardziej wymagających zadań i z łatwością przewozić najcięższe ładunki.

* Dopuszczalna ładowność może się różnić w zależności od modelu, wersji wyposażenia i dodatkowych opcji.

** 4x4 160 KM / 200 KM i przyczepy z hamulcem. (Dla silnika 2.2 TDCI 160 KM wymagane jest przełożenie przekładni głównej 3.55)


Zamykana roleta zabezpiecza i chroni ładunek

Ford Ranger w wersji Wildtrak może być wyposażony w opcjonalną zamykaną roletę, która zwiększa bezpieczeństwo ładunku. Można ją zablokować w trzech różnych położeniach. (opcja)

Pakiet Off-Road

W skład opcjonalnego pakietu Off-Road wchodzą osłony silnika, skrzyni rozdzielczej i zbiornika paliwa. Pomagają one uniknąć ewentualnych zniszczeń związanych z jazdą po nierównym terenie. Pakiet obejmuje również elektroniczną blokadę mechanizmu różnicowego tylnej osi.

CENNIK