FORD TRANSIT CONNECT

Każdy Ford Transit jest projektowany do określonych zadań a Transit Connect nie jest pod tym względem wyjątkiem. Zostało to potwierdzone przez 24 światowej klasy ekspertów motoryzacyjnych, którzy przyznali Fordowi Transit Connect prestiżowy tytuł „Międzynarodowy Van Roku 2014".

Ten wytrzymały, praktyczny i niezawodny samochód posiada obszerną przestrzeń ładunkową. W wersji L1 (z krótkim rozstawem osi) są to 3 m3, natomiast w wersji L2 (z długim rozstawem osi) 3,7 m3, z ładownością około 1000 kg.

Dzięki funkcji klapy w przegrodzie, Ford Transit Connect może bezpieczne przewozić długie ładunki – rury, drabinę oraz inne przedmioty do 3m długości w wersji L1 i do 3,4m długości w wersji L2.

Wybór zaawansowanych silników benzynowych oraz silników Diesla w połączeniu z manualną skrzynią o pięciu lub sześciu przełożeniach oraz sześciostopniową przekładnią automatyczną PowerShift pozwala uzyskać wysoki poziom mocy i momentu obrotowego oraz zmniejszyć zużycie paliwa. Umożliwia to uzyskanie spalania na poziomie zaledwie 3.9l/100km przy emisji CO2 w wysokości 109g/km.

WRAŻENIA Z JAZDY

1205042518521

Łatwe i bezpieczne cofanie dzięki wbudowanej kamerze

Słupki, kosze na śmieci, niskie murki czy bawiące się dzieci – na wyświetlaczu systemu nawigacji umieszczonym w centralnej części deski rozdzielczej lub na lusterku wstecznym, kamera cofania pokaże wszystko to, co znajduje się z tyłu samochodu. System dodatkowo wyświetla wirtualne linie, które pomagają parkować nawet w bardzo ciasnych miejscach. Kamera uruchamia się automatycznie, po wybraniu biegu wstecznego. (Wyposażenie opcjonalne).

WYDAJNOŚĆ I EFEKTYWNOŚĆ

1205042516090

Ekonomiczne silniki wysokoprężne o dużej mocy

Dostępne silniki wysokoprężne Duratorq TDCi o pojemności 1,5 l:
1. 1.5 TDCi 75 KM, 220Nm i pięciostopniowa manualna skrzynia biegów,
2. 1.5 TDCi 100 KM, 250Nm i pięciostopniowa manualna skrzynia biegów,
3. 1.5 TDCi 120 KM, 270Nm i sześciostopniowa manualna skrzynia biegów.
4. 1.5 TDCi 120 KM, 300Nm i sześciostopniowa automatyczna skrzynia biegów PowerShift

KOMFORT I WYGODA

1205042538718

Podgrzewana przednia szyba Quickclear

Ta inteligentna funkcja sprawia, że szybko wyruszysz w drogę nawet w mroźny poranek. Wystarczy nacisnąć przycisk, a niewidoczne elementy grzewcze szybko usuną lód i śnieg z przedniej szyby (opcja).

Ustaw idealną temperaturę dla kierowcy i pasażera

Dwustrefowa, elektronicznie sterowana klimatyzacja (DEATC) pozwala na ustawienie temperatury wewnątrz samochodu według upodobań kierowcy i pasażera oraz utrzymanie jej dzięki zaawansowanym rozwiązaniom układu klimatyzacji.

BEZPIECZEŃSTWO I OCHRONA

1205042518768

System zapobiegający kolizjom przy małych prędkościach

System automatycznie hamuje w momencie wykrycia ryzyka kolizji. Zmniejsza tym samym prawdopodobieństwo lub konsekwencje zderzenia z poprzedzającym pojazdem w czasie jazdy z małą prędkością (poniżej 30 km / h). Jest to niezwykle przydatna i praktyczna funkcja w ruchu miejskim, doceniona przez Euro NCAP przyznaną nagrodą w dziedzinie zaawansowanych systemów bezpieczeństwa.

UŻYTECZNOŚĆ

1205042524543

Możliwość przewożenia długich przedmiotów

Dostępne we wszystkich wersjach vana z podwójnym siedzeniem pasażera, unikatowe rozwiązanie ładowania poprzez klapę w przegrodzie pozwala przewozić przedmioty mierzące nawet do 3 metrów długości w wersji z krótkim rozstawem osi (L1) lub do 3,4 metra długości w modelu z długim rozstawem osi (L2). Przegroda ma podnoszoną klapę, przez którą można wsunąć długie przedmioty do przestrzeni ładunkowej znajdującej się pod przednim siedzeniem pasażera. Przed przegrodą znajduje się wystarczająco dużo miejsca na dwie europalety (w wersji L1i L2)

CENNIK