Nowy Ford Fiesta

Nowoczesny styl i jeszcze więcej zaawansowanych technologii. Dynamika jazdy na nowo definiująca postrzeganie aut miejskich oraz możliwości personalizacji, podkreślające Twój charakter.

Odkryj Forda Fiesta w zupełnie nowej odsłonie. Przyjrzyj się jego fascynującemu designowi i przekonaj się, że małe auto, potrafi zrobić olbrzymie wrażenie.

Najnowsza technologia sterowana głosem

1205135379728

System Ford SYNC 3 to zaawansowany układ zapewniający bezproblemową łączność oraz możliwość obsługiwania telefonu, odtwarzacza muzyki i systemu nawigacji dzięki poleceniom głosowym lub za pośrednictwem 8-calowego kolorowego ekranu dotykowego. Technologia ta łączy się również z Apple CarPlay i Android Auto.
Z kolei funkcja Applink umożliwia dostęp do niektórych aplikacji na Twoim smartfonie – w tym Spotify, a Live Traffic pozwala uniknąć korków. Co więcej, mówiąc tylko "Jestem głodny", wywołasz listę lokalnych restauracji lub przejdziesz do przewodnika Michelina, który pomoże Ci wybrać i zarezerwować stolik.

Wsłuchaj się krystalicznie czysty dźwięk

1205135377332

We wnętrzu Forda Fiesta możesz cieszyć się najwyższą jakością dźwięku. Dlaczego? Ponieważ wyposażyliśmy go w system audio B&O PLAY o mocy 675 W, obejmujący 10 głośników, woofer i subwoofer, który zapewnia niezrównaną głębię i czystość dźwięku.
Ta zaawansowana technologia została zaprojektowana, przygotowana i dostrojona przez specjalistów z dziedziny akustyki B&O PLAY specjalnie dla Forda Fiesta. Teraz nawet w podróży możesz cieszyć się jakością dźwięku prosto z sali koncertowej.

Bezstresowe parkowanie
i wyjeżdżanie z miejsca parkingowego

1205135375755

Parkowanie może czasem przyprawiać o ból głowy. Ale nie w Fordzie Fiesta. Tutaj jest zaawansowana technologia aktywnego asystenta parkowania – zarówno prostopadłego, jak i równoległego. System wyszukuje wolną przestrzeń i automatycznie parkuje, a jedyne co Ty musisz robić, to operować pedałem gazu i hamulca oraz skrzynią biegów.

Mniejsze zużycie paliwa dzięki Auto-Start-Stop

1205135381248

Gdy Ford Fiesta stoi na przykład na czerwonym świetle lub w korku, system Auto-Start-Stop automatycznie wyłącza silnik. Energia elektryczna jest dostarczana do wszystkich używanych elementów wyposażenia takich jak klimatyzacja, Ford SYNC, radio, szyby elektryczne, ale sam samochód nie zużywa ani jednej kropli paliwa. Wystarczy nacisnąć pedał sprzęgła, a silnik ponownie będzie gotowy do jazdy! W cyklu miejskim rozwiązanie to może zmniejszyć zużycie paliwa nawet do 10%.

Pre-Collision Assist - system zapobiegania kolizjom

1205135378501

Nowatorski system zapobiegający kolizjom
Pre-Collision Assist pozwala na zredukowanie siły zderzenia lub całkowite uniknięcie kolizji podczas jazdy w korkach ulicznych i z niską prędkością Jeśli system wykryje, że samochód przez Tobą nagle się zatrzymał, automatycznie włącza hamulce.