System panoramicznych Drzwi

1205009762620
Ford B-MAX został stworzony z myślą o kierowcach, którzy na co dzień mierzą się z problemami miejskiego ruchu ulicznego. Dlatego posiada on niewielkie gabaryty, ułatwiające sprawne poruszanie się po zakorkowanych ulicach i parkowanie w ciasnych miejscach. 

Dzięki panoramicznie otwieranym drzwiom oraz pomysłowej zmianie konstrukcji nadwozia polegającej na zintegrowaniu z drzwiami słupka B – Ford B-MAX gwarantuje użytkownikom niezwykle wygodny dostęp do wnętrza. Takie rozwiązanie pozwoliło uzyskać dostęp do wnętrza o szerokości 1.5 metra. 

To jedyny w swojej klasie samochód, który w tak rewolucyjny sposób zmienia spojrzenia na samochody i wyznacza standardy funkcjonalności.

Ford B-MAX hamuje automatycznie

1205009764170
Nowatorski system zapobiegający kolizjom przy małych prędkościach (ACS) umożliwia zredukowanie siły zderzenia lub całkowite uniknięcie kolizji podczas jazdy w korkach ulicznych lub przy niskich prędkościach (do 30 km/h). Jeśli system wykryje, że jadący przez Tobą samochód nagle się zatrzymał, automatycznie uruchomi hamulce.

Nowej klasy silnik benzynowy EcoBoost

1205009765143
Ford B-MAX jest dostępny z rewolucyjnym 1,0-litrowym silnikiem, który przy zachowaniu mocy 100 lub 125 KM cechuje się osiągami klasycznego silnika 1,6-litrowego, a mimo tego zużywa nawet do 20% mniej paliwa niż inne równorzędne silniki benzynowe. Ekonomiczność jazdy i poziom emisji CO2 jest porównywalna z silnikami wysokoprężnymi. Aby to osiągnąć, został on radykalnie unowocześniony — krótszy czas rozgrzewania i  zmniejszone tarcie to tylko dwa z licznych usprawnień. Na uwagę zasługują nie tylko jego moc i ekonomiczność, lecz także brzmienie i  sportowy charakter. Obok nowego silnika EcoBoost, Ford B-MAX dostępny jest z jednostką napędową Duratec o pojemności 1.4 litra i mocy 90 KM oraz silnikiem 1.6 Ti-VCT o mocy 105 KM wyposażoną w skrzynię biegów Ford PowerShift.

Cennik